חייג 072-3945169

הנחיות אלה מסבירות כיצד להנגיש את אתרי האינטרנט לאנשים עם מגוון רחב של מוגבלות. עמידה בהנחיות אלה עוזרת לנו להבטיח שהאתר נגיש לכמה שיותר אנשים עם מוגבלויות כגון: עיוורים, אנשים עם ליקויים מוטוריים, ליקוי ראייה, מוגבלות קוגניטיבית ועוד.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל זמן נתון. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלות ספציפית להתאים את ממשק המשתמש (UI) של האתר לצרכים האישיים שלו.

בנוסף, האתר משתמש ביישום מבוסס AI הפועל ברקע ומייעל את רמת הנגישות שלו באופן קבוע. יישום זה מתלווה ל- HTML של האתר, מתאים את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמשים את משתמשים העיוורים ולפונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם ליקויים מוטוריים.

אם מצאת תקלה או שיש לך רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע ממך. ביכולתך לפנות למפעילי האתר באמצעות הדוא”ל [email protected] או באמצעות אחד מכפתורי הפנייה הנמצאים בתחתית עמוד זה ובכל דפי האתר ומאפשרים פנייה ישירה באמצעות שיחה טלפונית, כתיבת הודעה או פנייה ישירה באמצעות ווטסאפ המאפשר גם להקליט הודעות קול, למוגבלים בכתיבה.

קריאת מסך וניווט מקלדת
אתר שלנו מיישם את טכניקת התכונות ARIA שזה ראשי תיבות של ״Accessible Rich Internet Applications״, לצד שינויים התנהגותיים שונים, כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים באמצאות קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מפונקציות האתר ולקבל חוויה מקסימלית האפשרית. ברגע שמשתמש עם קורא מסך נכנס לאתר, הם מייד מקבלים הנחיה להזין את פרופיל קורא המסך כדי שיוכלו לגלוש ולהפעיל את האתר בצורה יעילה. כך האתר שלנו מכסה כמה מהדרישות החשובות ביותר לקורא המסך.

אופטימיזציה לקורא מסך
אנו מנהלים תהליכים טכנולוגיים ברקע שלומד את רכיבי האתר מלמעלה למטה, כדי להבטיח עמידה מתמשכת של נגישות גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה אנו מספקים לקוראי מסך נתונים משמעותיים באמצעות מערך התכונות של ARIA. לדוגמה, אנו מספקים תוויות טופס מדויקות; תיאורים לסמלים הניתנים לפעולה (סמלי מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה וכו ‘); הנחיות אימות לתשומות טופס; תפקידי אלמנטים כמו כפתורים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים (פופ -אפ) ואחרים. בנוסף, ברקע אנו סורקים את כל התמונות באתר ומספקים תיאור מבוסס-זיהוי תמונה מדויקת ומשמעותית-אובייקטית כתג ALT (טקסט חלופי) לתמונות שאינן מתוארות. זה גם יחלץ טקסטים המוטמעים בתמונה, באמצעות טכנולוגיית OCR (זיהוי תווים אופטי). כדי להפעיל התאמות של קריאת מסך בכל עת, המשתמשים צריכים רק ללחוץ על שילוב המקלדת ALT+1. משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הכרזות אוטומטיות כדי להפעיל את מצב קריאת המסך ברגע שהם נכנסים לאתר.
ההתאמות תואמות את כל קוראי המסך הפופולריים, כולל JAWS ו- NVDA.

אופטימיזציה לניווט במקלדת
תהליכים ברקע מתאים גם את ה- HTML של האתר, ומוסיף התנהגויות שונות באמצעות קוד JavaScript כדי לגרום לאתר ניתן להפעלה על ידי המקלדת. זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות כפתור Tab וגם בשילוב Tab ו- Shift, ניתן לפתוח אלמנטים באמצעי מקשי החצים, לסגור אותם עם ESC, לחצני פעולה וקישורים באמצעות מקש Enter, נווט בין אלמנט רדיו לרכיבי תיבת סימון באמצעות מקשי החץ וניתן לסמן אותם עם סרגל Space או Enter, משתמשי המקלדת ימצאו תפריטים לניווט באופן מהיר, הזמינים בכל עת על ידי לחיצה על ALT+1, או כאלמנטים הראשונים באתר תוך ניווט עם המקלדת.

תהליך הרקע מטפל גם בקופצנים (פופאפים) שהופעלו על ידי פעולה מסוימת באתר והמקלדת מתמקד באופן אוטומטי כלפיהם ברגע שהם מופיעים, ולא מאפשרים את המיקוד להיסחף מחוצה לו.
משתמשים יכולים להשתמש בקיצורי מקלדת הבאים בכדי לקפוץ לאלמנטים השונים באתר:

כפתור M: מעבר לתפריט
כפתור H: מעבר לכותרות
כפתור F: מעבר לטפסים
כפתור B: מעבר לכפתורים
כפתור G: מעבר לגרפיקות
פרופיל נגישות הנתמכים באתר שלנו
מצב בטוח לאפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש באתר בבטחה על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.

הערות ומשוב
למרות מאמצינו הרבים בכדי לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, עדיין עשויים להיות דפים או מקטעים שאינם נגישים במלואם, נמצאים בתהליך של הנגשה, או שחסר להם פתרון טכנולוגי הולם כדי להנגיש אותם. ובכל זאת, אנו משפרים את ההנגשה שלנו, מוסיפים, מעדכנים ומשפרים את האתר, מפתחים ומשלבים טכנולוגיות החדשות עם הזמן. כל זה נועד בכדי להגיע לרמת הנגישות האופטימלית, בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית. לכל עזרה, ניתן לפנות אלינו במייל:

[email protected]